Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Badania i ekspertyzy wałków i tulei rastrowych

Powrót do usług

Badania i ekspertyzy wałków i tulei rastrowych

Obserwacje siatek rastrowych wałków/tulei i ich ocena to nasza codzienność – podczas ich przyjmowania do regeneracji, przy odbiorze nowych, a przede wszystkim podczas wykonywania usług ich czyszczenia. Posługujemy się specjalistycznym i unikatowym na rynku krajowym sprzętem, jak:

  • specjalistyczne mikroskopy z powiększeniem od x100 do x400 – do obserwacji siatek rastrowych, z kamerami i oprogramowaniem lub z możliwością zintegrowania ze smartfonami,
  • urządzenia pomiarowe do mierzenia pojemności siatek rastrowych o wysokiej dokładności.

W zależności od potrzeb Klientów, i Jego organizacji bieżącej bądź okresowej i stałej kontroli technicznej prowadzimy takie działania doraźnie bądź w określonych odstępach czasu.
Po dokonaniu oględzin sporządzona jest i przekazana Klientowi dokumentacja opisowa i zdjęciowa, która pozwala trafnie ocenić dalszą eksploatację aniloksów.

Nasze wieloletnie doświadczenie, tysiące przeprowadzonych oględzin i badań daje podstawy szybkiej oceny stanu zużycia, ewentualnych uszkodzeń bądź zanieczyszczenia siatki rastrowej a także pomiaru pojemności kałamarzyków zmierzyć

Tak jak w przypadku doradztwa technicznego, tak i w tym oferujemy prowadzenie dokumentacji technicznej wałków Klienta zawierającej opisy i fotografie mikroskopowe. Taka dokumentacja pozwoli Klientowi bezbłędnie ocenić przydatność wałków oraz określić i zaplanować ewentualną regenerację bądź zakup nowych wałków i/lub tulei.

Korzyści z profesjonalnych badań i oceny są niemałe:

  • Klient ma pełną wiedzę na temat kondycji posiadanego sprzętu,
  • ułatwienia w podjęciu decyzji przez Klienta alternatywnie w kierunkach:
  • regeneracji aniloksów,
  • zakupu nowych,
  • zlecenia bądź wykonania we własnym zakresie gruntownego czyszczenia,
  • podjęcie decyzji z wyprzedzeniem i tym samym uniknięcie kosztownego przestoju drukarki,
  • poważne oszczędności, gdy okaże się, że wałek czy tuleja nie wymagają regeneracji bądź zastąpienia ich nowymi dlatego, że kałamarzyki siatki rastrowej zostały z biegiem czasu lub w wyniku niewłaściwej obsługi lub też zaniedbania zapchane pozostałościami farb, lakierów, kleju a nawet wtartymi cząsteczkami aluminium pochodzącymi z korpusu  komory raklowej lub uchwyty listwy raklowej.

Ekspertyza wałów rastrowych i prowadzenie dokumentacji

Posiadamy wysoce zaawansowany technicznie sprzęt optyczny służący do obserwacji i oceny wałów rastrowych.

Zakres obejmuje:

1. Oględziny siatki rastrowej wałków rastrowych znajdujących się w maszynie lub poza maszyną noraz jej analiza w kierunku stopnia zużycia, zanieczyszczenia i uszkodzeń mechanicznych mających wpływ na jakość nadruku. Oględzin dokonujemy za pomocą specjalnych mikroskopów wyposażonych w kamery wideo:

– z możliwością powiększenia ×100 do ×400,
– z możliwością pomiaru głębokości i tym samym stwierdzenia stopnia zużycia.

2. Sporządzenie raportu zawierającego fotografie mikroskopowe przedstawiające kondycję danego wałka rastrowego
z uwzględnieniem:

-stopnia zużycia siatki rastrowej

– uszkodzeń mechanicznych
– stopnia zanieczyszczenia przed i po myciu
– przyczyny powstałych defektów
– propozycje ich usunięcia – techniczne i terminowe

3. Pomiary pojemności

Profesjonalne szkolenia personelu z zakresu budowy, zasady działania i pielęgnacji zespołów drukowych.

Szkolenia przeprowadzane w zakładzie klienta obejmują:

– prezentacje powyższych zagadnień wzbogacone materiałami pomocniczymi.
– instruktaż praktyczny obejmujący mycie wałków rastrowych i systemów farbowych z akcentem na optymalne wykorzystanie środków czyszczących.