O firmie

Nasza historia

Firma GRAW została założona 15. kwietnia 1994 roku w biurze w mieszkaniu i wynajętym garażu. Warunki, zwłaszcza magazynowe były bardzo skromne, jednak po 2 miesiącach istnienia firma uzyskała zamówienie od potentata opakowaniowego w Polsce – Intercell w Ostrołęce na regenerację kilkunastu dużych wałów rastrowych. Zamówienie to zostało zrealizowane terminowo i zgodnie z oczekiwaniami klienta. Sprawiło to, że Graw zdał egzamin z solidności, dobrej jakości i zyskał wysokie zaufanie.

Na początku bardzo ważne i pomocne było wsparcie najbliższych i zaprzyjaźnionych osób. Przyjaźń i zaufanie kolejnych zostały szybko zdobyte, dzięki czemu wiedza produktowa była równie szybko pogłębiana. Bardzo przyjazne i pomocne nastawienie do współpracy pierwszego dostawcy – firmy Mount Engraving  z Anglii sprzyjało szybkiemu rozwojowi. Wspomniany dostawca to jeden z prekursorów technologii fleksograficznej (przed kilkunastoma laty wykupiony przez MET Ltd.) specjalizujący się w produkcji i regeneracji wałków rastrowych chromowych.

Bo od tego produktu – wałków rastrowych chromowych wszystko się zaczęło, zaczęło się od współpracy z w/w dostawcą / producentem, wskazanym i rekomendowanym przez pewnego Anglika, zajmującego się konstrukcją urządzeń proofingowych dla flekso- i wklęsłodruku. Jego wsparcie techniczne było bardzo pomocne w pogłębianiu wiedzy produktowej w zakresie fleksografii.

Już wkrótce, bo po ok. 1,5 roku firma Graw stała się też dystrybutorem wałków rastrowych ceramicznych firmy

Cheshire Engraving Services Ltd., z którą do dziś owocnie współpracuje (aktualnie Cheshire Anilox Technology – znana na całym świecie). Celowo zostały wymienione powyższe dwie firmy, ponieważ dzięki ich produktom i doradztwu technicznemu nastąpiło szybkie wyjście  firmy Graw z fazy startupowej. Wzrost potencjału firmy pozwoliły, a wręcz zmusiły do zmian na lepsze w zakresie warunków lokalowych – wyjścia z domu i garażu do własnych obiektów biurowych i magazynowych.

Kolejne zakresy produktowe, które wyraźnie sprzyjały rozwojowi firmy i którymi zajęliśmy się jako dystrybutorzy, to:

 • chemia wraz z urządzeniami do czyszczenia i pielęgnacji zespołów drukowych maszyn fleksograficznych,
 • systemy wideokontroli druku na wstędze,
 • urządzenia do montażu form drukowych fotopolimerowych,
 • listwy raklowe.

Skokami w innowacyjność były – nawiązanie owocnej współpracy ze światowym producentem-dostawcą urządzeń 100-procentowej inspekcji zadruku oraz zakup urządzenia laserowego do czyszczenia wałków oraz tulei rastrowych i form wklęsłodrukowych.

Ważnym czynnikiem rozwoju było poszerzenie naszej oferty o doradztwo techniczne w zakresie doboru parametrów siatek i struktur powłok ceramicznych wałków rastrowych, które rozwijamy nadal. Profesjonalne szkolenia branżowe prowadzone przez nas w innowacyjnej – praktycznej formie od kilku lat w dziedzinie techniki druku fleksograficznego dopełniły nasze działania rozwojowe.

Oczywiście nie spoczywamy na laurach – w ostatnich latach otrzymaliśmy zaproszenia do współpracy od kolejnych światowych producentów rozwiązań dla poligrafii i po uzgodnieniu warunków zostaliśmy ich przedstawicielami. Jest to kolejny dowód na to, że jesteśmy postrzegani przez świat producentów / dostawców dla fleksografii jako solidny i godny zaufania partner.

Najważniejszymi katalizatorami rozwoju firmy byli i są nasi klienci – zarówno ci z niewielkim jak i ci z największym potencjałem. Są to producenci wszelakich opakowań z nadrukiem, zwłaszcza na etykietach, a także w zakresie szerokiej wstęgi i tektury falistej, i to ich zaufanie do nas oraz nasza solidna praca przełożyła się na owocną i długoletnią współpracę z nimi.

Nasz atut to również kompetentni pracownicy z bogatym doświadczeniem techniczno-handlowym (naturalnie branżowym) oraz menedżerskim.

Permanentnemu rozwojowi sprzyjała i sprzyja nadal wysoka jakość produktów i usług znajdujących się w naszej ofercie; postawiliśmy na jakość i innowacyjność w zakresie produktowym i dzięki temu notujemy w każdym roku wzrost obrotów średnio o kilkanaście procent.

O nas

Siedziba w centrum Polski (20 km od geometrycznego środka) sprzyja bezpośrednim kontaktom z naszymi klientami z każdego zakątka kraju i umożliwia szybkie reagowanie na ich potrzeby.

Ćwierć wieku pracy z klientami, wiele spotkań przy maszynach, wiele szkoleń i prelekcji na forach, seminariach i konferencjach branżowych. W składzie osobowym Graw znajdują się pracownicy  z wieloletnim stażem produkcyjnym w zakresie produkcji opakowań i druku w technologii flekso, doświadczeni handlowcy i doradcy techniczni, właściwie doradcy klienta, bo tak należy ich tytułować, specjaliści do spraw zakupów i logistyki magazynowej i w zakresie organizacji transportu.

Podstawą naszych działań jest etyka w biznesie z jej kluczowymi wartościami:

 • odpowiedzialność,
 • przejrzystość w podejmowanych decyzjach i komunikacji,
 • etyczne zachowanie – uczciwość, rzetelność i wiarygodność,
 • aktywna i świadoma obecność w środowisku.

Wszystkie te wartości stosujemy zarówno w kontaktach zewnętrznych i wewnętrznych naszej firmy.

Stworzony na starcie model biznesowy oparty na dobrych relacjach z klientami krajowymi jak i dostawcami zagranicznym zagwarantował rozwój i stabilną pozycję.

Zobacz więcej

Aktualności

Zobacz więcej

Serwis

Zobacz więcej

Kontakt

Czym się zajmujemy

 

Jesteśmy największą firmą dystrybucyjną w kraju wyspecjalizowaną w branży fleksograficznej. Współpracujemy także z drukarniami z zakresu wklęsłodruku i offsetu. W swojej ofercie posiadamy maszyny drukarskie, systemy i urządzenia wspomagające, wysokiej jakości materiały eksploatacyjne – listwy raklowe, wałki i tuleje rastrowe, wałki powietrzne i gumowe, tuleje drukowe, skuteczne środki chemiczne do czyszczenia, mycia i pielęgnacji oraz usługi doradcze, szkoleniowe i czyszczenia wałków rastrowych metodą laserową i niemniej skuteczną – mokrą z zastosowaniem środków chemicznych i wody. Ciągle poszukujemy innowacyjnych produktów i rozwiązań dla naszych klientów i po sprawdzeniu wdrażamy je na rynek.

Nasza praca przynosi zadowalające efekty dzięki:

 

 • Profesjonalnemu i szybkiemu serwisowi
 • Elastyczności w działaniu
 • Konkurencyjnym warunkom ofert i dostaw
 • Doradztwu i szkoleniom

Zaciekawiony? Przeczytaj poniżej.

Profesjonalny i szybki serwis

Po pierwsze rozpoznanie potrzeby, następnie doradztwo techniczne w zakresie doboru optymalnych parametrów druku, wspólne z klientem opracowanie warunków realizacji zamówienia – oto krótka charakterystyka naszego serwisu przedsprzedażowego. By rozpoznać potrzeby i doradzić, trzeba mieć bardzo dobrą wiedzę produktową i taką posiadamy, a w stosunku do nowych pracowników kładziemy szczególny nacisk na jej pozyskanie i systematyczne pogłębianie.

Zanim wyślemy do klienta zamówiony towar sprawdzamy jego jakość i jeśli zostaną zauważone uchybienia w wykonaniu usuwamy je, bądź bezzwłocznie kierujemy do dostawcy celem szybkiej naprawy lub wymian. Działania takie sprawiają, że klient otrzymuje sprawdzony towar. Zanim wyślemy powierzony wałek do regeneracji do naszego dostawcy, sprawdzamy go na miejscu i oceniamy jego przydatność do dalszej obróbki, czego nie robią inni dystrybutorzy. W przypadku reklamacji badamy bezzwłocznie jej zasadność i szybko doprowadzamy do optymalnego rozwiązania.

Realizujemy kompleksowo zlecenia naszych klientów dotyczących regeneracji wałków / tulei rastrowych  od magazynowania (posiadamy własny, dobrze wyposażony, gotowy na przyjęcie wszystkich wałków magazyn),  poprzez inspekcję kondycji i jakości powierzonych wałków/tulei po sprawdzenie budowy i dokonanie ewentualnych napraw skrzyń drewnianych. Działamy tak, ponieważ musimy mieć pewność, że wszystko jest odpowiednio przygotowane do organizacji transportu i załadunku.

Posiadany przez nas specjalistyczny sprzęt do obserwacji powierzchni rastrowych wałków, czy też listew raklowych umożliwia nam szybkie podjęcie decyzji na miejscu. Nie pozostawiamy klienta z problemem.

Zdajemy sobie doskonale sprawę, jakie znaczenie ma dla klienta czas i jakie osiągnie korzyści, jeśli powyższe operacje i im podobne, wykonamy w możliwie najkrótszym czasie. Aktualnie pracujemy nad systemem, który zapewni stałemu, tym bardziej kluczowemu klientowi dostawę materiałów eksploatacyjnych na czas, nawet, gdy on zapomni o kolejnym zamówieniu.

 

Elastyczności w działaniu

Jest osiągalna przede wszystkim dzięki zgranemu zespołowi pracowników, doskonale uzupełniającemu się w działaniach handlowych jak i doradczych- technicznych. Posiadając szeroki zakres produktowy w poszczególnych grupach asortymentowych jesteśmy w stanie dopasować odpowiednie rozwiązania do potrzeb klientów.

 

Konkurencyjne warunki ofert i dostaw

Zaopatrzenie w produkty wysokiej jakości bezpośrednio u producentów daje nam możliwości elastycznego kształtowania cen bez obniżania jakości, szczególnie w zakresie dostaw wałków rastrowych, których produkcja skupia się w jednym zakładzie. Uzasadniamy oferowane poziomy cen jakością i tym samym wykazujemy korzyści, staramy się nie konkurować ceną, lecz jakością, która przekłada się na korzyść w postaci oszczędności materiałowych i czaswowych. Dobra pozycja na rynku i wieloletnie doświadczeniem, również marketingowe, pozwala nam konkurować także w innych aspektach naszych działań, takich jak zapewnienie ciągłości dostaw, powtarzalności jakości, realnych terminów realizacji oraz dogodnych warunków płatności.

 

Doradztwo i szkolenia

Prowadzimy szkolenia branżowe zamknięte (w zakresie fleksodruku) dla naszych klientów. Nasze wieloletnie doświadczenie i wiedza pozwala nam służyć naszym klientom radą i konsultacją w sprawach dotyczących najróżniejszych aspektów przygotowania i druku.

 

Wszystkie w/w czynniki sprawiają, że firma zanotowała wiele sukcesów  w swojej działalności, m.in.:

 • istnieje już od 25 lat i z roku na rok osiąga coraz lepsze wyniki;
 • współpracuje od początku z największymi firmami opakowaniowymi w kraju w szerokim zakresie produktowym  i usługowym;
 • sukcesywnie wprowadza na rynek nowe, innowacyjne maszyny, produkty i usługi;
 • wprowadza z powodzeniem najnowsze, innowacyjne rozwiązania również w zakresie druku offsetowego;
 • zdobyła uznanie jako wiarygodny dostawca i doradca u wielu klientów.

 

Jeśli zainteresowaliśmy Cię naszą firmą i jesteś gotowy sprawdzić nas w praktyce zapraszamy do kontaktu.

Nasi dostawcy