Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Środki myjące

 • Preparaty do mycia bieżącego

  Przy dzisiejszych wymaganiach jakościowych stawianych produktom poligraficznym nie trzeba już przekonywać drukarń jak ogromny wpływ na to mają czystość aniloksów, płyt fotopolimerowych oraz innych materiałów eksploatacyjnych. Regularne mycie bieżące części,  z wykorzystaniem odpowiednich środków chemicznych nie tylko przyczynia się do poprawy jakości druku, ale także pielęgnuje powierzchnie, zapewniając materiałom dłuższą żywotność. Firma RECYL oferuje szeroką gamę dedykowanych dla poligrafii środków chemicznych do bezpiecznego i skutecznego mycia z farb UV, rozpuszczalnikowych i wodnych, a nawet do offsetu bezwodnego. Produkty najczęściej dopasowywane są indywidualnie. Dobór środka zależy do czego będzie stosowany; wałków chromowanych, wałków z powłoką ceramiczną, tulei drukowych, fotopolimerów, obiegów farbowych oraz wielu innych. Jednak bardzo często udaje się znaleźć rozwiązanie uniwersalne.
 • Preparaty do mycia gruntownego

  Od lat wraz z firmą RECYL staramy się sprostać najtrudniejszym wyzwaniom związanym z drukiem fleksograficznym, tak i w zakresie utrzymania w czystości maszyn jak i i najistotniejszych dla jakości druku elementów maszyn - wałków rastrowych. Mamy w swojej ofercie specjalistyczne żele do gruntownego czyszczenia siatek rastrowych. Mycie gruntowne usuwa trudne zanieczyszczenia, których nie udało usunąć się podczas mycia bieżącego. Żele Recyl usuwają wszelkie zanieczyszczenia, nie uszkadzając delikatnych powierzchni. Czyszczenie gruntowne wałków rastrowych i innych elementów maszyny powinno się odbywać co 7-10 dni, aby zapewnić wysoką jakość i powtarzalność druku.  
 • Preparaty do mycia w myjkach

  Mycie w specjalnych myjkach to najwygodniejszy i najbardziej ekonomiczny sposób mycia zarówno bieżącego jak i gruntownego. Posiadamy w ofercie dedykowane środki Recyl do różnych rodzajów myjek. <strong>Poznaj ofertę urządzeń myjących  >><span style="color: #ffcc00;"> <a style="color: #ffcc00;" href="https://graw.pl/kategoria-produktu/urzadzenia-myjace/">Kliknij tutaj!</a></span></strong>  
 • Szczotki do mycia klisz fotopolimerowych

  Szczotki renomowanej francuskiej firmy RECYL wykonane z naturalnego włosia przeznaczone do mycia płyt fotopolimerowych pozwalają osiągnąć lepsze efekty czyszczenia w krótszym czasie. Włosie szczotek nie powoduje zarysowań i jest całkowicie bezpieczne dla delikatnej powierzchni fotopolimerów. <strong>Oferujemy dwa rozmiary szczotek: </strong> <strong>- <span style="color: #ffcc00;">szczotka mała</span></strong> –  długość uchwytu około 20cm, długość części roboczej około 7cm – idealna dla małych klisz, <strong>- <span style="color: #ffcc00;">szczotka duża</span></strong> –  długość uchwytu około 32cm, długość części roboczej około 15cm – przystosowana do dużych klisz. <strong>Zaleca się stosowanie szczotek wraz z środkami do mycia klisz z serii<span style="color: #000000;"> <a style="color: #000000;" href="https://graw.pl/oferta/produkty/preparaty-do-mycia-biezacego/">Recyl Quick Wash. </a></span></strong>
 • Szczotki do mycia wałków i tulei rastrowych

  Oferujemy szczotki do czyszczenia wałków i tulei rastrowych ceramicznych oraz chromowych, wspomagające czyszczenie siatki rastrowej z użyciem środków myjących. Szczotki ze względu na odpowiednią grubość zastosowanego metalowego włosa <strong>(0,076 mm)</strong> są bardzo elastyczne i pozwalają na skuteczną penetrację kałamarzyków wałków rastrowych, nawet przy ich wysokiej liniaturze - dzięki temu dna kałamarzyków są dokładnie oczyszczane z resztek zaschniętej farby. <strong>Oferujemy dwa rodzaje szczotek: </strong> <strong>- <span style="color: #ffcc00;">szczotka stalowa</span></strong> – do wspomagania gruntownego mycia <a href="https://graw.pl/oferta/produkty/walki-i-tuleje-rastrowe/">aniloxów <u>ceramicznych</u></a>, <strong>- <span style="color: #ffcc00;">szczotka mosiężna </span></strong>- do wspomagania gruntownego mycia <a href="https://graw.pl/oferta/produkty/chromowe-walki-rastrowe-i-gladkie/">aniloxów <u>chromowych</u></a>.