Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Wałki rastrowe

 • Ceramiczne wałki rastrowe (anilox)

  Od 1996 roku firma GRAW jest autoryzowanym przedstawicielem na polskim rynku angielskiej firmy CHESHIRE Anilox Technology Ltd. Wały i tuleje rastrowe regenerowane i wykonane przez Cheshire pracują w ponad 400 drukarniach fleksograficznych i offsetowych w całej Polsce. Oferujemy wałki i tuleje rastrowe do wszystkich typów maszyn fleksograficznych,  a także wałki specjalistyczne - do nakładania lakierów (także w maszynach offsetowych), klejów, laminatów czy ciężkich powłok. Specjaliści GRAW pomagają w dobraniu odpowiednich parametrów wałka rastrowego dopasowując je do indywidualnych potrzeb druku.
 • Chromowe wałki rastrowe i gładkie

  Oferujemy chromowane wałki rastrowe oraz gładkie do angielskiego producenta <a href="https://graw.pl/partnerzy/met/"><strong><span style="color: #000080;">Mount Engraving Tools. </span></strong></a> Wałki produkcji MET  stosowane są jako wałki do maszyn drukarskich, wałki klejowe do tekturnic oraz wraz z wałkami dozującymi chromowanymi na gładko. MET z powodzeniem realizuje również zlecenia w zakresie produkcji wałków stalowych innego przeznaczenia. <span style="font-size: 12pt;"><strong>Oferujemy również usługę regeneracji zniszczonych lub uszkodzonych wałków chromowanych oraz usługę regeneracji czopów wałka.</strong></span>  
 • Tuleje i płaszcze ochronne

  W naszej ofercie posiadamy również tuleje ochronne  OXXO oraz płaszcze ochronne RECYL. Służą one do przechowywania oraz transportowania wałków i tulei rastrowych oraz gładkich. Nie tylko chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak odpryśnięcia, czy rysy powierzchniowe, ale także pozwalają utrzymać wałek w czystości, chroniąc go przed kurzem i pyłem. Płaszcze ochronne wykonane są z PVC lub filcu i zapinane na rzepy. Tuleje ochronne wyposażone są w specjalny pierścień albuminowy zapobiegający wysunięciu.  
 • Specjalistyczny wałek rastrowy TactiLox

  Tactilox to specjalistyczny wałek rastrowy przeznaczony do nakładania lakieru stworzony przez Cheshire Anilox Technology. Dzięki siatce TactiLox można w łatwy sposób wydrukować strukturalne powierzchnie,  takie jak soft touch, mat, teksturę czy wysoki połysk, bez konieczności kupowania kosztownych urządzeń do lakierowania, czy tłoczenia.  Specjalistyczny grawer siatki zapewnia wysoki transfer lakieru dający <strong>efekt zbliżony do sitodruku</strong> i zapobiegający spienianiu lakieru. Unikalny profil komórki gwarantuje jednolite, gładkie krycie, a niezwykła precyzja siatki pozwala  uzyskać wysokojakościowy wydruk nawet najmniejszych szczegółów.