Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Relacja z wrześniowych konferencji branżowych

Relacja z wrześniowych konferencji branżowych

Tradycyjnie wrzesień dla branży poligraficznej obfituje w liczne targi, konferencje, fora i pokazy. Nie mogło nas na nich zabraknąć.

Jako pierwsza odbyła się doroczna konferencja Tektura falista – najnowsze technologie, organizowana przez Polskiego Drukarza – wydawcę miesięcznika Świat Druku i naszego wieloletniego Partnera. Konferencja miała miejsce w malowniczym Szczyrku, gdzie spotkaliśmy szerokie grono ekspertów z sektora zadruku tektury falistej – zarówno producentów jak i drukarń, wśród których nie zabrakło czołowych producentów opakowań z tektury falistej. Bogaty program merytoryczny konferencji poruszał między innymi tematy trendów na rynku opakowań z tektury  oraz kierunków rozwoju, w tym nieustannie ważnemu tematowi ekologii produkcji opakowań oraz gospodarki odpadami.

Ze Szczyrku udaliśmy się, w nieco bliższe nam rejony a dokładnie do Warszawy na Forum Fleksograficzne organizowane przez firmę 3M Koenig & Bauer hubergroup. Kolejna edycja, zgromadziła technologów i ekspertów branży poligraficznej w dziedzinie fleksografii, a dokładnie produkcji opakowań i etykiet.

Forum zostało nazwane Wizjoner Pilnie Poszukiwany, gdyż branża poligraficzna odczuwa skutki ostatnich przeszkód, jakie napotkała i wszyscy zastanawiamy się dokąd to wszystko zmierza. Poruszonych zostało mnóstwo interesujących tematów, między innymi tych związanych z gospodarką surowcami oraz trendami rozwoju. Wyraźnie rysuje się trend inwestycji w pewne, wysokiej jakości rozwiązania, którego jesteśmy zwolennikami.

W roli ekspertów z naszej firmy udział wzięli Artur Woźniak i Wojciech Górski.

Duża część panelu dyskusyjnego została poświęcona aspektom technologicznym druku, z jakimi spotykamy się na co dzień przy produkcji opakowań i etykiet drukowanych technologią fleksograficzną. Swoim doświadczeniem podzielili się technologowie i eksperci z różnych dziedzin druku fleksograficznego, dzięki czemu udział w spotkaniu był wartościową lekcją dla wszystkich uczestników.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia

Mieliśmy również przyjemność wzięcia udziału w gali rozdania nagród Art of Packaging – konkursu na najlepsze opakowanie roku. Wśród nominowanych nie zabrakło kreatywnych, inspirujących i pięknych projektów. Szczególnie wrażenie zrobiły na nas opakowania nominowane do nagród wśród debiutantów – młodych talentów, na które czeka rynek opakowań. Całości dopełniła wyjątkowa oprawa wydarzenia, które odbyło się w Filharmonii Poznańskiej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom, a szczególnie firmie Werner Kenkel – zdobywcy nagrody Perły Wśród Opakowań.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia

Wreszcie, po kilkuletniej przerwie w Łodzi odbyła się konferencja naukowa PROGRESS2022 organizowana przez Stowarzyszenie Papierników Polskich.

Jubileuszowa, XX Konferencja i Wystawa PROGRESS2022 skoncentrowała się na zagadnieniach biogospodarki, eko-projektowania, efektywności wykorzystania zasobów oraz czynnikach kształtujących rozwój przemysłu papierniczego na świecie. Zaprezentowane zostały najnowsze technologie i urządzenia na rynku surowców, papieru i tektury.

Podczas konferencji  Piotr Przybysz z firmy Natural Fibers Advanced Technology  poprowadził wykład dotyczący technologii laserowego czyszczenia wałków rastrowych dla branży poligraficznej.

Wykładowca poruszył kwestie bezpieczeństwa i wysokiej efektywności czyszczenia laserowego przy zachowaniu optymalnych parametrów lasera.

GRAW współpracuje z firmą Natural Fibers Advanced Technology przy projekcie naukowym #OptiLaserClean ( POIR.01.01.01-00-1290/19-00) pod patronatem NCBR, którego celem jest optymalizacja parametrów czyszczenia laserowego wałków rastrowych, tak by uzyskać jak najwyższą efektywność procesu czyszczenia, wysoką szybkość a przede wszystkim by proces czyszczenia laserowego nie wzbudzał wątpliwości dotyczących jego bezpieczeństwa dla powierzchni rastrowych.