Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Oszczędność materiałów z maszynami Codimag

Oszczędność materiałów z maszynami Codimag

Od jakiegoś czasu rynek poligraficzny zmaga się z problemem braku papieru i folii oraz z ich cenami. Cierpiąc na brak podłoża drukowego większość drukarni nie może zagwarantować czasowych dostaw czy wręcz zrealizować zleceń dla swoich stałych klientów. To czas na poszukiwanie elastycznych rozwiązań, które pozwolą zyskać przewagę konkurencyjną oferując mniejsze zużycie podłoży, krótsze czasy realizacji i korzystne ceny.

Jednym z takich rozwiązań jest technologia Aniflo od CODIMAG, która łączy fleksografię, offset i druk cyfrowy, biorąc z nich to, co najlepsze. Technologia semirotacyjna druku pozwala zredukować straty materiału powstałe podczas narządu maszyny i ustawienia druku, redukując straty na podłożu nawet do 80%. Dzieje się tak m.in. ze względu na bardzo małą ilość wstęgi w maszynie. Ponadto możesz drukować dowolne raporty bez konieczności zakupu i zmian wałków przy każdej pracy.

Wykorzystanie płyt offsetowych, których wyprodukowanie zajmuje jedynie 15 minut (przy czterokolorowym druku) i kosztuje około 3€ za płytę w znacznym stopniu oszczędza czas i wydatki, pozwalając produkować etykiety w korzystnych cenach nawet tego samego dnia. Płyty montuje się bezpośrednio na cylindry bez konieczności używania taśm montażowych.

 

Oczywiście to tylko kilka z wielu powodów, dla których użytkownicy maszyn CODIMAG mają zapełnione plany produkcyjne, a gdy nadchodzi kryzys to te maszyny zostają zatrzymane właśnie jako ostatnie.

Bądź elastyczny i staw czoła największym wyzwaniom dzisiejszego rynku!

 

Dowiedz się więcej >>>