Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Nowoczesne i ekologiczne rozwiązania myjące RECYL w drukarni MGN w Wałczu

Nowoczesne i ekologiczne rozwiązania myjące RECYL w drukarni MGN w Wałczu

Właśnie zakończyliśmy instalację dwóch myjek w nowo oddanej, nowoczesnej hali produkcyjnej drukarni MGN – ultradźwiękowej NextWave 2 i ciśnieniowej Simplex , gdzie będą wspierać prace trzech nowych, 10-kolorowych maszyn fleksograficznych. Obie myjki to produkty francuskiego producenta chemii i urządzeń myjących – firmy RECYL.

Dzięki wykorzystaniu dwóch myjek – ultradźwiękowej do wałków i tulei rastrowych oraz ciśnieniowej do części maszyn, firma MGN będzie mogła skrócić sumaryczny czas mycia nawet o kilka godzin na dobę. NextWave 2 może czyścić dwa wałki jednocześnie, wykorzystując technologię ultradźwiękową nowej generacji opartą na nowoczesnych numerycznych generatorach NexTgen, która dogłębnie czyści siatkę rastrową z resztek farb dwóch wałków rastrowych, a przy tym jest w pełni bezpieczna dla powierzchni wałka. Części maszyn wystarczy umieścić w koszu myjącym myjki Simplex i uruchomić jeden z procesów mycia.

Z użyciem myjek po niespełna 15 minutach wałki i części są doskonale czyste i gotowe do ponownego zamontowania w maszynie. Nie tylko oszczędzamy w ten sposób niezwykle cenny czas produkcyjny, ale także wodę i odpady. W myjkach stosuje się wydajne koncentraty myjące RECYL, które mogą być używane wielokrotnie pracując w obiegu zamkniętym, pozwalając zminimalizować zużycie chemii myjącej. Dodatkowo środki myjące RECYL dzięki posiadanej certyfikacji można stosować w drukarniach produkujących etykiety dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.