Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Cheshire inwestuje w nowy laser grawerujący

Cheshire inwestuje w nowy laser grawerujący

Cheshire Anilox Technology zwiększa wydajność produkcyjną, dzięki inwestycji w kolejny, najnowocześniejszy laser grawerujący wałki rastrowe oraz rozbudowę urządzenia do powlekania ceramiką Triplex Pro.

 

Nowy laser z możliwością grawerowania liniatur do 800 L/cm pozwala na spełnianie wymogów drukarni oferujących najwyższą jakość druku. Urządzenie daje możliwość tworzenia siatek rastrowych o dowolnym kształcie grawerowanych komórek, a  technologia TwinTrack umożliwia wysoką kontrolę nad kształtem i powtarzalnością grawerowania. Równomiernie wygrawerowane kałamarzyki o szerokim dnie i równych ściankach osiągają większą pojemność przy jednocześnie mniejszej głębokości grawerowania. W rezultacie siatka jest bardziej odporna na zatykanie, a farba równomiernie rozprowadzana.

 

„Po raz kolejny dokonujemy znaczącej inwestycji zapewniając w ten sposób, że możemy zaspokoić potrzeby nawet najbardziej prestiżowych drukarni na świecie. Zainstalowany przez nas wysokospecjalistyczny laser ALE Fibre pozwoli nam zaoferować najwyższą jakość i regularność grawerowania. Jesteśmy nastawieni na dalsze wzmacnianie i rozwijanie naszej działalności, a dodanie najnowszego lasera pozwala nam sprostać tym priorytetom” – komentuje Sonia Arcos – Dyrektor Zarządzający CAT.

 

Wraz z nowym laserem firma zainwestowała również w nową szlifierkę cylindryczną, która zwiększy wydajność i poprawi jakość wykończenia powierzchni ceramicznej. Odpowiednia powierzchnia wałka pozwala zapewnić wysoką jakość grawerowania, spójność i wytrzymałość wałków rastrowych.