Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Mycie gruntowne zespołów drukowych

Powrót do usług

Mycie gruntowne zespołów drukowych

Zespół drukowy tworzą nie tylko wałki rastrowe, ale i komory raklowe, w starych systemach – wałki duktorowe/gumowe, węże podające i odprowadzające farbę, układ pomp farbowych, w których również odkładają się pozostałości farb, lakierów, klejów i ulegają zanieczyszczeniom.

Wobec tego wymagają również czyszczenia gruntownego w odpowiednim reżimie czasowym.

Do tego celu najbardziej odpowiednim środkiem jest specjalny płyn myjący Flexo Circulation Cleaner (FCC) dający się podgrzać w podgrzewaczu do temperatury 40 – 60°C (w zależności od wskazań producenta maszyny).

Wprowadzony do obiegu poprzez pompy w jeden lub 2 zespoły jednocześnie na okres ok. 1-2 godzin skutecznie usunie zanieczyszczenia i pozostałości farb z przewodów farbowych, komór, wałków gumowych i pomp.

Zaletą tego systemu mycia jest jego prosta instalacja i bezobsługowe działanie – po załączeniu i nastawieniu termostatu pozostaje jedynie dozór co pewien czas. Ponadto stosowany płyn jest przyjazny dla środowiska – ulega biodegradacji i po zakończeniu mycia można skierować go do ścieków zakładowych.

Korzyści są namacalne:

  • jednym wsadem można dokonać gruntownego, skutecznego mycia 5 – 8 zespołów drukowych (w zależności od stopnia zanieczyszczenia czyli regularnego cyklu czyszczenia) w ciągu jednej zmiany, czyli jest wydajny i tym samym niedrogi,
  • bezobsługowe działanie pozwala operatorowi maszyny wykonywać inne czynności / zadania, czyli optymalne wykorzystanie czasu przeznaczonego na tę operację,
  • niewykorzystany zupełnie płyn jednego dnia, tzn. przeprowadzono mycie tylko jednego lub 2 zespołów drukowych jest możliwy do wykorzystania, bez usuwania go z podgrzewacza, w procesie mycia kolejnych zespołów danej maszyny lub innej maszyny,
  • ciągłość pracy maszyny; możliwe jest mycie 1-2 zespołów drukowych podczas, gdy pozostałe biorą udział w procesie druku maszyny, czyli zapewnia pracę bez kosztownego przestoju maszyny

W zależności od potrzeb Klienta oferujemy przeznaczony do tego celu podgrzewacz szybkiego podgrzewania i ze zdolnością utrzymania stałej, podwyższonej temperatury lub pełny serwis mycia tym systemem.

Wymagane napięcie do podgrzewacza – 400V, wsad płynu myjącego – ok. 60L

Czyszczenie chemiczne układów farbowych

– czyszczony jest cały zespół tj.: wałek rastrowy, komora raklowa, wałek gumowy, pompy, przewody, rynny itd.
– wszystkie pozostałości procesu czyszczenia rastra są dokładnie wypłukiwane ciśnieniowo przywracając wałkowi jego pojemność i nie pozostawiając resztek powodujących przywieranie farby.

Czyszczenie chemiczne wałków rastrowych

Usługa czyszczenia chemicznego wałków/tulei rastrowych może być wykonywana w zakładzie klienta lub po dostarczeniu wałków do magazynu GRAW. Proces czyszczenia nie wymaga demontażu wałków z maszyny.

Czyszczenia wałków/tulei rastrowych dokonujemy z zastosowaniem odpowiednich środków chemicznych i ciśnieniowego usuwania z kałamarzyków pozostałości stwardniałych farb i innych zanieczyszczeń.Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'page_go_to' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 303