Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Czyszczenie układów farbowych i stacji drukowych

Powrót do usług

Czyszczenie układów farbowych i stacji drukowych

Zespół drukowy tworzą nie tylko wałki rastrowe, ale i komory raklowe, w starych systemach – wałki duktorowe/gumowe, węże podające i odprowadzające farbę, układ pomp farbowych, w których również odkładają się pozostałości farb, lakierów, klejów i ulegają zanieczyszczeniom.

Wobec tego wymagają również czyszczenia gruntownego w odpowiednim reżimie czasowym.

Do tego celu najbardziej odpowiednim środkiem jest specjalny płyn myjący Flexo Circulation Cleaner (FCC) dający się podgrzać w podgrzewaczu do temperatury 40 – 60°C (w zależności od wskazań producenta maszyny).

Wprowadzony do obiegu poprzez pompy w jeden lub 2 zespoły jednocześnie na okres ok. 1-2 godzin skutecznie usunie zanieczyszczenia i pozostałości farb z przewodów farbowych, komór, wałków gumowych i pomp.

Zaletą tego systemu mycia jest jego prosta instalacja i bezobsługowe działanie – po załączeniu i nastawieniu termostatu pozostaje jedynie dozór co pewien czas. Ponadto stosowany płyn jest przyjazny dla środowiska – ulega biodegradacji i po zakończeniu mycia można skierować go do ścieków zakładowych.

Korzyści są namacalne:

  • jednym wsadem można dokonać gruntownego, skutecznego mycia 5 – 8 zespołów drukowych (w zależności od stopnia zanieczyszczenia czyli regularnego cyklu czyszczenia) w ciągu jednej zmiany, czyli jest wydajny i tym samym niedrogi,
  • bezobsługowe działanie pozwala operatorowi maszyny wykonywać inne czynności / zadania, czyli optymalne wykorzystanie czasu przeznaczonego na tę operację,
  • niewykorzystany zupełnie płyn jednego dnia, tzn. przeprowadzono mycie tylko jednego lub 2 zespołów drukowych jest możliwy do wykorzystania, bez usuwania go z podgrzewacza, w procesie mycia kolejnych zespołów danej maszyny lub innej maszyny,
  • ciągłość pracy maszyny; możliwe jest mycie 1-2 zespołów drukowych podczas, gdy pozostałe biorą udział w procesie druku maszyny, czyli zapewnia pracę bez kosztownego przestoju maszyny

W zależności od potrzeb Klienta oferujemy przeznaczony do tego celu podgrzewacz szybkiego podgrzewania i ze zdolnością utrzymania stałej, podwyższonej temperatury lub pełny serwis mycia tym systemem.

Wymagane napięcie do podgrzewacza – 400V, wsad płynu myjącego – ok. 60L

Czyszczenie chemiczne układów farbowych

– czyszczony jest cały zespół tj.: wałek rastrowy, komora raklowa, wałek gumowy, pompy, przewody, rynny itd.
– wszystkie pozostałości procesu czyszczenia rastra są dokładnie wypłukiwane ciśnieniowo przywracając wałkowi jego pojemność i nie pozostawiając resztek powodujących przywieranie farby.

Czyszczenie chemiczne wałków rastrowych

Usługa czyszczenia chemicznego wałków/tulei rastrowych może być wykonywana w zakładzie klienta lub po dostarczeniu wałków do magazynu GRAW. Proces czyszczenia nie wymaga demontażu wałków z maszyny.

Czyszczenia wałków/tulei rastrowych dokonujemy z zastosowaniem odpowiednich środków chemicznych i ciśnieniowego usuwania z kałamarzyków pozostałości stwardniałych farb i innych zanieczyszczeń.